Aktualności

Sportowa Warszawa na Zegrzu... 2015-06-04

W dniach 30-31 maja na wodach Jeziora Zegrzyńskiego  ścigali się o Puchar Warszawy Optimiściarze. Na starcie stanęło 83 zawodników - 70 w grupie B i 13 w grupie A.

Uczestnikom i obserwatorom regat towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, niestety wiatr nie rozpieszczał ani zawodników ani tym bardziej komisji regatowej. Wiało nierówno, kręciło, przychodziły podmuchy do 15 węzłów, by za chwilę spaść poniżej 10. Mimo tak niesprzyjającej aury w grupie A udało się rozegrać wszystkie z zaplanowanych sześciu wyścigów, w grupie B o jeden mniej.

W tych niezmiernie wymagających warunkach w grupie A najlepiej poradziła sobie Zofia Korsak, przed Mateuszem Krasowskim (obydwoje MKS Dwójka Warszawa) i Wojciechem Łepkowskim (KS Spójna Warszawa). W grupie B w klasyfikacji chłopców wygrał Mateusz Szweda (KS Spójna Warszawa), na drugim miejscu uplasował się Przemek Machowski (MKS Dwójka Warszawa), a trzeci był Jacek Muszyński (KS Spójna Warszawa), wśród dziewcząt na podium znalazły się Emilia Roszkowska, Joanna Kaniewska (obie KS Spójna Warszawa) oraz Urszula Andrian (YKP Warszawa).

Zawody te są zaliczane do rankingu Pucharu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.