Aktualności

Puchary Warszawy zdobyte! 2018-06-07

Niestety kolejny rok z rzędu pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorów i tak licznie przybyłych uczestników. Jedynie w piątek, pierwszego dnia regat, bez większych przeszkód udało się przeprowadzić  wszystkie trzy zaplanowane wyścigi. Kolejne dwa dni to próba cierpliwości. W sobotę koło dwunastej wydawało się, że może prognoza się nie sprawdzi i jest szansa na ściganie, zawodnicy zeszli na wodę, ale po kilku minutach wiatr kompletnie osłabł i sędzia główny regat zarządził powrót na brzeg. W ciągu dnia przychodziły kolejne podmuchy, ale za chwilę znikały. Na dobre wiatr pojawił się dopiero po czwartej popołudniu i udało się przeprowadzić jeden wyścig. Niedziela to kompletna flauta, nie pozwalająca nawet na zejście na wodę, a kiedy po kilkugodzinnym czekaniu nad Jeziorem Zegrzyńskim zawisła czarna chmura, zaczęło grzmieć i pojawiły się błyskawice zarządzono zakończenie regat.

W stawce 180 startujących najlepiej z trudnościami akwenu poradziły sobie dziewczyny, zajmując w klasyfikacji generalnej całe podium. I tak Puchar Warszawy zdobyła Maja Kwiek WTW Warszawa, drugie miejsce zajęła Alicja Michalewska MOS SSW Iława, a trzecia była Klara Matysik YKP Kraków. W klasyfikacji chłopców zwyciężył  Jan Zamojski UKS Żeglarz Wrocław, na drugim stopniu podium stanął Jakub Wegiera UKS FIR Warszawa, a trzecie miejsce zajął Ivan Mikhalev MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko. W klasyfikacji do lat dziewięciu wśród dziewczynek zwyciężyła Weronika Grala MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko, druga była Zofia Moritz UKS FIR Warszawa, a trzecia Zofia Brdulak KS Spójnia, w tej samej kategorii wiekowej w chłopcach najlepszy okazał się Igor Pawłowski CHKŻ Chojnice, drugie miejsce zajął Alexander Nowak UKS FIR Warszawa, a trzecie Józef Krasowski AZS UW Warszawa

Oprócz emocji na wodzie, na zawodników czekały też atrakcje brzegowe - w piątek młodzi żeglarze mogli sprawdzić się na torze przeszkód w konkurencjach sprawnościowych, do których sił nabierali dzięki batonom i zbożom ekspandowanym ufundowanym przez firmę Soligrano, w sobotę był grill, a w niedzielę podczas zakończenia regat wśród uczestników rozlosowano masę upominków od firm Harken, Rooster i E-Boats.

Poczynania młodych żeglarzy można było śledzić na bieżąco na twitterze: https://twitter.com/RegatyZegrze oraz na FB: https://www.facebook.com/events/136546417210568/